Přeskočit na obsah

O souboru

Folklorní soubor Radost a Holoubek Pardubice byl založen v roce 1977 v DDM Alfa v Pardubicích.
Pracují v něm děti od 4 let až po dospělé v samostatných věkových skupinách. Taneční a písňový repertoár čerpá převážně ze sbírek našeho kraje, okrajově i jiných folklorních oblastí. Soubor Radost se pravidelně prezentuje na folklorních festivalech doma i v zahraničí.
Uměleckou vedoucí a choreografkou souboru je od založení Jitka Vítková.

Úspěchy a ocenění

Úspěchem Radosti v celostátním měřítku byla účast na národních přehlídkách, postup do zemských přehlídek, účast na MFF ve Strážnici, zejména v laureátském pořadu „Z Vrchlabí do Polabí“ a na mnoha dalších tuzemských i zahraničních folklorních festivalech.
Na světovém festivalu folklorních tanečních škol v turecké Burse získal soubor Radost v r. 1995
hlavní cenu za muziku a cenu za jevištní projev, v roce 2011 získal cenu v soutěži choreografií v Polsku, v roce 2016 se stal vítězem a laureátem soutěže MFF v Bělorusku.

Kam se na nás přijít podívat?

V Pardubicích pořádá folklorní soubor Radost a Holoubek Pardubice pravidelně vánoční koncerty, spolu se svými hosty Vítání máje, vystupuje pro seniory v domovech důchodců, pořádá se třemi dalšími dětskými folklorními soubory MFF Tradice Evropy, je pravidelným účastníkem MFF Pardubice –Hradec Králové.

Pro školy připravila projekt „Řemeslo má zlaté dno“, vánoční pásma a připravuje projekt „Český rok“.

Publikace

V roce 1995 se soubor zúčastnil natáčení videodokumentace „Lidové tance Čech, Moravy a Slezska“, v roce 1997 vydal své první profilové CD a kazetu s názvem „Rozdáváme radost“, stejný název má i propagační videokazeta z r. 2000. V r. 2002 soubor vydal CD s názvem „Šťastný nový rok“, k 25. výročí CD „Rozdáváme radost II“, k 30. jubileu CD „Třicet let RADOSTI“, k 40. výročí založení souboru vydává publikaci „Zpěvník plný Radosti“.