Přeskočit na obsah

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové 2021

  • od
Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové 2019 - Pernštýnská noc

Po roční odmlce se vrací Folklorní Festival Pardubice – Hradec Králové, který proběhne ve dnech 4. – 6. června 2021 střídavě v Pardubicích a Hradci Králové!

Naše vystoupení budete moci shlédnout tradičně na páteční Pernštýnské noci, která se (netradičně) bude konat na nádvoří Zámku Pardubice. Folklorní soubory zde budou tančit od 19 hodin až do půlnoci, naše oddělení Radost 2 a Radost 3 uvidíte hned na začátku programu, od 19:00!

V sobotu se festival přesouvá do Hradce Králové, kde se místní a hostující soubory představí v pořadu „Na Hradeckém rynku“ od 12 do 16 hodin v letním kině Širák a večer pak na statku v Pileticích v pořadu „Přijďte pobejt, aneb smyslů plný večer“ od 19 hodin.

Nedělní dopoledne, od 10:30 do 11:30 na Zámku v Pardubicích bude patřit dětským souborům v pořadu „Folklorní školička“. Programu se zúčastní i naši tanečníci z Radosti 1. Náplň pořadu přibližuje jeho autorka, Lenka Šťastná z DFS Perníček:

„Druhý dětský pořad festivalu vznikl speciálně pro letošní ročník, protože jsme v této nelehké situaci cítili potřebu aktivně motivovat děti, a to nejen v dalším pokračování v našich souborech. A tak si s nimi na jevišti zatančíme, zahrajeme, popovídáme, zazpíváme, budeme si spolu hrát… Je to příležitost s dětmi oprášit dřívější repertoár nebo zazpívat pár písniček. Ničemu nevadí, když s dětmi na jevišti vystoupí i vedoucí a děti tak podpoří svojí přítomností. 
Poznáte všechny písničky?
…to je moje potěšení
…pasou se tam jeleni
…ty to budeš platiti
…podemele tvoje oči
…přes zelenou louku
…to sou koně mý
…tele hubou mele
…jen se leje

Navštivte Folklorní školičku, kde vám naše děti hravě poradí!“

Nedělní odpoledne tradičně patří závěrečnému pořadu festivalu „Rozmlouvání na zámku“. Ten začne od 14 hodin a vedle našich oddělení Radost 2 a Radost 3 se v něm představí i všechny hostující soubory.

Pro více informací sledujte festivalový Facebook a webové stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *